Doties uz saturs

Fluors

Stipri un veseli zobi un smaganas ir būtisks cilvēku veselības un labklājības rādītājs. Regulāra zobu tīrīšana ar fluoru saturošu zobu pastu palīdz novērst caurumu veidošanos un uzlabo mutes dobuma higiēnu.

Children brushing their teeth

Fluors tiek regulāri pievienots zobu pastām jau vairāk nekā gadsimtu, un miljoniem cilvēku tās droši lieto katru dienu.

Daudzās valstīs fluors tiek pievienots dzeramajam ūdenim, lai uzlabotu vispārējo zobu veselību. FDI Pasaules zobārstniecības federācija apgalvo, ka vairāk nekā 350 miljoni cilvēku vairāk nekā 30 valstīs lieto fluorētu ūdeni.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Kāpēc Unilever iekļauj zobu pastās fluoru?

Zobu pastās iekļautais fluors piedāvā drošu, lētu un vienkāršu veidu, kā aizsargāt zobus pret bojāšanos. Tā ir viena no mūsu Ilgtspējīgas dzīves plāna saistībām – palīdzēt uzlabot mutes dobuma veselību cilvēkiem visā pasaulē, un mums ir ilgstoša sadarbība ar FDI Pasaules zobārstniecības federāciju, lai veicinātu izpratni par zobu tīrīšanas nozīmi ar fluoru saturošu zobu pastu divas reizes dienā.

Vai pārāk daudz fluora bojā zobus?

Bērniem, kuri agrīnā vecumā, kamēr zobi vēl tikai veidojas, uzņem ļoti daudz fluora, uz zobiem var parādīties plankumi, ko sauc par zobu fluorozi. Tā parasti notiek valstīs, kur dzeramajā ūdenī ir ļoti augsts dabiski sastopamā fluora līmenis.

Tā kā zobu pasta parasti netiek norīta, tā nerada īpašu zobu fluorozes risku. Tomēr vecākiem vajadzētu uzraudzīt mazus bērnus, kamēr viņi tīra zobus, lai novērstu zobu pastas norīšanu. Zobu fluorozes sekas parasti ir kosmētiskas un nekaitīgas veselībai.

Vai pārāk liela fluora uzņemšana rada veselības problēmas?

Ar fluoru saistītās bažas par veselību ir saistītas nevis ar zobu pastu, bet gan ar fluoru saturošu dzeramo ūdeni. Norijot fluoru, tas caur gremošanas sistēmu nonāk asinsritē un mēdz uzkrāties tādās ķermeņa vietās, kur ir daudz kalcija, piemēram, kaulos un zobos.

ASV Vides aizsardzības aģentūra ir noteikusi maksimālo fluora daudzumu, kāds pieļaujams dzeramajā ūdenī, proti, 4 mg uz litru. Ilgstoša fluora iedarbība, kas pārsniedz šo līmeni, var izraisīt stāvokli, ko sauc par skeleta fluorozi un kas galu galā var izraisīt locītavu sāpes un stīvumu, vājus kaulus un lūzumus vecākiem cilvēkiem. Zinātniskajos pētījumos nav atklājusies saikne starp fluoru un vēzi.

Kādi Unilever produkti satur fluoru?

Visi mūsu zobu pastu zīmoli, tostarp Signal, Pepsodent, Mentadent, Aim, Zendium, Regenerate un Zhong Hua satur fluoru. Sastāvdaļu sarakstā uz iepakojuma tas norādīts kā nātrija fluorīds vai nātrija monofluorfosfāts.

Back to top