Doties uz saturs

Par alerģijām

Uzziniet vairāk par ādas alerģijām un atrodiet sev piemērotus produktus

Wiping cream into hand

Mūsu pieeja alerģiju gadījumā

Šajā lapā uzzināsiet visu par ādas alerģijām, kā arī to, kā noteikt jums piemērotus produktus.

Dažas sastāvdaļas nelielam cilvēku skaitam var izsaukt alerģiskas reakcijas, tāpēc smagi strādājam, lai nodrošinātu, ka tiek izmantots pēc iespējas mazāks šo sastāvdaļu daudzums. Dažas sastāvdaļas to iedarbības un patērētājiem sniegtā labuma dēļ ir pārāk nozīmīgas, lai tās neizmantotu.

Mēs izlemjam, ko iekļaut savos produktos, balstoties uz trim lietām: kam cilvēki dod priekšroku, mūsu drošības pārbaudēm un to valstu noteikumiem, kurās tiek izplatīti mūsu produkti.

Mēs zinām, ka nelielam skaitam cilvēku, kuri var būt jutīgi pret noteiktām sastāvdaļām, ir svarīga informācija par alergēniem. Tāpēc sniedzam skaidru informāciju par mūsu produktu sastāvu.

Kādus produktus varat lietot, ja jums ir alerģija?

Nelielam skaitam cilvēku var rasties alerģija pret noteiktām smaržu sastāvdaļām. Tāpēc cenšamies sniegt patērētājiem informāciju par smaržvielu alergēniem, vai nu norādot to uz iepakojuma, vai arī informējot patērētājus pa mūsu konsultatīvo tālruni. Turklāt Eiropā esam izveidojuši datu bāzi, lai palīdzētu cilvēkiem atrast tiem piemērotus produktus. Uzziniet vairāk par mūsu produktu sastāvu savā valstī.

Ja nezināt, vai jums nav alerģijas pret kādu no smaržu sastāvdaļām, iesakām sazināties ar kvalificētu veselības aprūpes speciālistu.

Kas ir alerģija?

Mūsu imūnsistēma palīdz uzturēt mūsu veselību, cīnoties pret mūsu ķermenī nonākušajiem kaitīgajiem organismiem, piemēram, baktērijām un vīrusiem. Alergēns ir kopumā kaut kas nekaitīgs, uz ko imūnsistēma reaģē kā uz draudu. Lai rastos alerģija, parasti nepieciešams saskarties ar attiecīgo vielu dažas reizes. Tiklīdz tas būs noticis, šī alerģija lielākoties būs uz visu mūžu.

Alerģiskas reakcijas uz ādas bieži parādās tikai pēc noteikta laika – parasti 24-48 stundu laikā pēc saskares ar alergēnu. To var saukt par “aizkavētu paaugstinātu jutību”, “IV tipa alerģiju” vai “kontaktalerģiju”. Lielākā daļa no šeit iekļautās informācijas attiecas tieši uz šo alerģijas veidu, jo vairums mūsu produktu kaut kādā veidā var nonākt saskarē ar ādu.

Kā varu iegūt alerģisku reakciju pret kaut ko?

Ir divi posmi:

  1. Vispirms ķermenis atpazīst alergēnu un kļūst jutīgs pret to. Šajā brīdī nav nekādu acīmredzamu simptomu, taču izmaiņas imūnsistēmā ir neatgriezeniskas.

  2. Ja pietiekami liels daudzums alergēna atkārtoti nonāk saskarē ar ādu, šajā brīdī sāksiet izjust alerģiskas reakcijas simptomus.

Kādi ir alerģiskas reakcijas simptomi?

Alerģiskas reakcijas parasti parādās 24-48 stundu laikā pēc saskares ar alergēnu. Var parādīties apsārtums vai izsitumi, pietūkums, pūslīši, sulošana, ādas plaisāšana un nieze. Ja jums ir alerģija pret kādu sastāvdaļu, jums var būt alerģija arī pret līdzīgām vielām. Dermatologs var pateikt, no kādām citām sastāvdaļām var būt nepieciešams izvairīties.

Neuztveriet ādas kairinājumu par alerģisku reakciju

Tādi simptomi kā apsārtums ne vienmēr liecina par alerģiju. Kairināta āda var izskatīties ļoti līdzīgi ādai, kuru skārusi alerģiska reakcija. Lai saņemtu precīzu diagnozi, parasti jākonsultējas ar dermatologu. Kairināta āda izsauks līdzīgu apsārtumu vai izsitumus, pietūkumu un niezi. Varat sajust arī savilkumu, sāpīgumu, tirpšanu vai dedzināšanu. Parasti šādi simptomi parādās dažu stundu laikā no brīža, kad kādu iemeslu dēļ tie izraisīti. Pēc tam jūsu āda var kļūt sausa vai saplaisāt.

Taču ir kāda ļoti būtiska atšķirība starp ādas kairinājumu un alerģisku reakciju – ādas kairinājums ne vienmēr atkārtosies, pat ja uzklāsiet to pašu produktu uz tā paša ādas laukuma. Bet, ja ir radusies alerģija pret kādu no sastāvdaļām, pietiekami liels šīs vielas daudzums vienmēr izsauks vienādu imūnsistēmas reakciju.

Kādas sastāvdaļas izraisa alerģiskas reakcijas?

Ikdienā notiek dabiska saskare ar daudziem alergēniem. Kā labu piemēru var minēt tādu augu izcelsmes alergēnu kā indīgo efeju vai tādus metālus kā hromu un niķeli – nesen veiktā pētījumā atklājās, ka aptuveni 14% cilvēku Eiropā ir kontaktalerģija pret niķeli.

Tas pats pētījums uzrādīja, ka mazāk nekā 2% cilvēku Eiropā ir alerģiski pret smaržās esošajām sastāvdaļām. Tāpat neliela daļa cilvēku ir alerģiski pret konservantiem un matu krāsu sastāvdaļām.

Kā rīkoties, ja ir aizdomas par alerģisku ādas reakciju?

Ja atpazīstat uzskaitītos simptomus un domājat, ka jums varētu būt radusies alerģiska ādas reakcija, sazinieties ar savu ārstu vai dermatologu. Iesakām izveidot sarakstu ar visiem produktiem, ko lietojāt neilgi pirms alerģiskās reakcijas parādīšanās. Ja tas iespējams, paņemiet līdzi produktus un to iepakojumu, lai ārsts var izpētīt to saturu.

Dermatologs veiks dažus testus, lai noteiktu reakcijas cēloni. Viņš jūs izmeklēs un uzdos jautājumus par jūsu simptomiem un to parādīšanās laiku. Jums var veikt arī pārbaudi uz neliela ādas laukuma ar izmantotajiem produktiem vai to konkrētām sastāvdaļām.

Tiklīdz zināsiet, uz kādu sastāvdaļu jums ir alerģiska reakcija, varēsiet to meklēt produkta sastāva sarakstā, lai izvairītos no tās. Uzmanieties, lietojot viltotus produktus, ne vienmēr varat zināt, kas tajos iekļauts.

Varam palīdzēt jums un jūsu ārstam noteikt, pret ko jums ir alerģiska reakcija. Mēs ne tikai varam sniegt informāciju par mūsu produktu sastāvu, bet arī labprāt nosūtīsim paraudziņus, ko jūsu ārsts var izmantot neliela ādas laukuma pārbaudei – vienkārši sazinieties ar mums(atveras jaunā logā).

Vai smaržas izraisa alerģiju?

Ir zināms neliels skaits smaržu sastāvdaļu, kas var izraisīt ādas alerģiju.

Starptautiskā smaržu asociācija regulē to, kā izmantojam šīs sastāvdaļas. Uzņēmumā Unilever cenšamies tās izmantot pēc iespējas mazāk, turklāt izmantojam tās mazākos daudzumos, nekā noteikts nozares standartos. Eiropā mēs ievērojam ES Kosmētikas regulu, kas ir izstrādājusi sarakstu ar 26 smaržvielu sastāvdaļām, kas tiek uzskatītas par alergēniem un kas jānorāda sastāvdaļu sarakstā uz produkta etiķetes vai iepakojuma.

Tagad piedāvājam arī datu bāzi ar meklētāju, lai ikviena persona, kurai ir alerģija pret kādu sastāvdaļu, varētu meklēt sev piemērotus produktus.

Kā ar konservantiem?

Nelielai daļai cilvēku ir alerģija pret matu krāsām. Retos gadījumos pēc alerģiskas reakcijas var būt nepieciešama nopietna medicīniska palīdzība. Tāpēc 48 stundas pirms matu krāsošanas mājās vai salonā ir svarīgi pārbaudīt matu krāsas iedarbību, pat ja konkrētais tonis ir iepriekš vairākkārt izmantots. Vienkārši uzklājiet krāsu uz ādas un nogaidiet, lai redzētu, vai parādās kāda ādas reakcija.

Tomēr dažas sastāvdaļas to iedarbības un patērētājiem sniegtā labuma dēļ ir pārāk nozīmīgas, lai tās neizmantotu. Taču mēs zinām, ka nelielajam procentam cilvēku, kuri var būt jutīgi pret noteiktām sastāvdaļām, ir svarīga informācija par alergēniem. Tāpēc sniedzam skaidru informāciju par mūsu produktu sastāvu.

Medicīniskā atruna

Viss šajā tīmekļa vietnē iekļautais saturs (tostarp teksts, attēli utt.) ir izveidots tikai informatīviem nolūkiem. Šis saturs nav paredzēts profesionālas medicīniskās konsultācijas, diagnozes vai ārstēšanas aizstāšanai. Vienmēr vērsieties pēc padoma pie sava ārsta vai cita kvalificēta veselības aprūpes speciālista, ja radušies ar veselību saistīti jautājumi. Nekad neignorējiet profesionālu medicīnisko padomu un nevilcinieties ar tā saņemšanu šajā tīmekļa vietnē saņemtās informācijas dēļ.

Ja domājat, ka jums nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu, dodieties uz neatliekamās palīdzības nodaļu vai izsauciet ātro palīdzību. Unilever neiesaka un neapstiprina nekādas konkrētas pārbaudes, procedūras, viedokļus vai citu informāciju, kas var būt minēta šajā tīmekļa vietnē. Jūs uzņematies pilnu atbildību, apmeklējot saites uz izglītojošu saturu, ko nav izveidojis Unilever.

Back to top