Doties uz saturs

Atbildes uz jūsu jautājumiem par sastāvdaļām

Mēs bieži saņemam jautājumus par to, kādas sastāvdaļas izmantojam savos produktos. Galu galā, ir tikai normāli izrādīt interesi par produktiem, ko izmantojat mājās vai uzklājat uz ķermeņa.

Esam apņēmušies sniegt jums atbildes par to, kāpēc izmantojam konkrētas sastāvdaļas, kāda ir to iedarbība un vai tās ir drošas.

A person using a deodorant

Alumīnija sāļi

Alumīnija sāļi jau vairāk nekā pusgadsimtu ir izmantoti kā aktīvā sastāvdaļa antiperspirantos, lai kontrolētu svīšanu un ar to saistīto ķermeņa aromātu.

Unilever employees in a laboratory

Piemaisījumu kontrolēšana

Dažos produktos var parādīties nelieli piemaisījumi (zināmi arī kā “mikropiesārņotāji”). Tā var notikt tāpēc, ka šie piemaisījumi jau dabiski atrodami izejvielās, vai arī tie radušies ražošanas procesa laikā.

Children brushing their teeth

Fluors

Stipri un veseli zobi un smaganas ir būtisks cilvēku veselības un labklājības rādītājs. Regulāra zobu tīrīšana ar fluoru saturošu zobu pastu palīdz novērst caurumu veidošanos un uzlabo mutes dobuma higiēnu.

A person washing their hair

Formaldehīda donori

Mēs izmantojam konservantus, lai saglabātu mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļus labā stāvoklī: bez tiem šie produkti varētu sabojāties baktēriju, rauga sēnīšu un pelējuma dēļ.

Ženska-vonja-neoznačeno-stekleničko-detergenta

Smaržvielas

Daudziem cilvēkiem patīk lietot smaržīgus produktus. Lai tādus radītu, izmantojam tikai augstas kvalitātes sastāvdaļas, kas atbilst Starptautiskās smaržu asociācijas (IFRA) noteiktajiem globālajiem standartiem.

A person washing their hands with soap

Metilizotiazolinons (MI)

Mēs izmantojam konservantus, lai saglabātu mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļus labā stāvoklī: bez tiem šie produkti varētu sabojāties baktēriju, rauga sēnīšu un pelējuma dēļ

A person wiping their face

Parabēni

Parabēni ir tādu sastāvdaļu saime, ko izmanto kā konservantus personīgās higiēnas līdzekļos. Termins “parabēns” attiecas uz daudzām nedaudz atšķirīgām parabēnu formām, no kurām dažas atrodamas dabā.

A mother and baby

Vazelīns

Petrolatums, kas vairāk pazīstams kā vazelīns, tiek plaši izmantots skaistumkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos, un tam ir unikāla mitrinoša iedarbība, salīdzinot ar citām ziedēm un krēmiem.

Plastic scrub beads

Abrazīvās plastmasas daļiņas

Mēs pārtraucām lietot abrazīvās plastmasas daļiņas 2014. gadā, atsaucoties uz bažām par mikroplastmasas uzkrāšanos okeānos un ezeros.

Ruke koje utrljavaju kremu

Konservanti

Konservanti, kā norāda to nosaukums, palīdz saglabāt produktus svaigus. Mēs izmantojam konservantus, lai palīdzētu aizsargāt mūsu produktus no baktērijām, rauga sēnītes un pelējuma. Bez konservantiem mūsu produktiem varētu parādīties nepatīkams aromāts, tie varētu sākt mainīt krāsu vai pelēt.

A person washing their hair

Silikoni

Daudzas no lietām, kas cilvēkiem patīk personīgās higiēnas produktos, – no matu kondicioniera zīdainā efekta līdz rullīšu dezodoranta gludajai sajūtai – ir iespējamas, pateicoties silikoniem.Many of the things people say they like about personal care products – from the silky effect of hair conditioners to the smooth feel of roll-on deodorants– are made possible by silicones.

A person cleaning their kitchen

Nātrija hipohlorīts

Nātrija hipohlorīts tiek izmantots mūsu mājas uzkopšanas līdzekļos, jo tas ir jaudīgs ātras iedarbības dezinfekcijas līdzeklis, kas apkaro ļoti daudz mikroorganismu, tostarp baktērijas un vīrusus.

Two smiling girls washing up

Nātrija lauretsulfāts (SLES) un nātrija laurilsulfāts (SLS)

Netīrumu likvidēšana no apģērba, traukiem un mūsu ādas ir būtiska ikdienas sastāvdaļa. Sākot ar ziepēm un zobu pastām un beidzot ar veļas mazgāšanas līdzekļiem – daudzi produkti to izmantošanas laikā puto, lai aktivizētu savu tīrīšanas iedarbību.

A child showing soap on his hands

Triklozāns un triklokarbāns

Antibakteriālās sastāvdaļas palīdz uzturēt veselīgu ķermeni un tīru māju, pateicoties to iekļaušanai zobu pastās, mutes skalojamajos līdzekļos, ziepēs, dezodorantos un tīrīšanas līdzekļos.

Bottle of talcum powder with some powder on yellow surface

Talks

Talks ir dabā sastopams minerāls, kas tiek izmantots gan kā talka pūderis, gan sastāvdaļa daudzos skaistumkopšanas un personīgās higiēnas produktos.

Small pile of white powder

Titāna dioksīds

Titāna dioksīds ir balts pulveris, kas iegūts no dabā sastopamiem minerāliem. Reizēm saukts arī par TiO2, titāna balto vai CI 77891, tas daudzus gadus ir izmantots dažādu veidu produktos, tostarp pārtikas, farmācijas un kosmētikas produktos. Pārtikas produktos titāna dioksīdu parasti apzīmē ar E171.

Back to top