Doties uz saturs

Formaldehīda donori

Mēs izmantojam konservantus, lai saglabātu mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļus labā stāvoklī: bez tiem šie produkti varētu sabojāties baktēriju, rauga sēnīšu un pelējuma dēļ. 

A person washing their hair

Mēs savos produktos neizmantojam formaldehīdu kā konservantu vai formaldehīdu saturošas izejvielas. Tomēr dažos mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos izmantojam formaldehīda donorus, piemēram, dimetil-dimetilhidantoīnu (saukts arī par “DMDMH”). Produkta derīguma termiņa laikā formaldehīda donori izdala pavisam nedaudz formaldehīda, neļaujot produktam sabojāties un vienlaikus iekļaujoties pieļaujamajos līmeņos. Mēs neizmantojam formaldehīda donorus mūsu mazuļu kopšanas līdzekļos.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Kas ir formaldehīda donors?

Formaldehīda donori kā droši un efektīvi konservanti tiek plaši izmantoti personīgās higiēnas līdzekļos. Tie izdala pavisam nelielu formaldehīda daudzumu produkta derīguma termiņa laikā. Šī lēnā un ierobežotā vielas izdalīšana palīdz saglabāt produktus svaigus, vienlaikus garantējot ļoti zemu izdalītā formaldehīda daudzumu. Parasti savos produktos izmantojam tādus formaldehīda donorus kā DMDMH, imadazolidinilurīnvielu, diazlidinilurīnvielu, nātrija hidroksil- un metilglicinātu.

Vai formaldehīda donori ir droši?

Regulētājiestādes un zinātnieki visā pasaulē ir atzinuši, ka formaldehīda donori ir droši tādā koncentrācijā, kāda tiek izmantota mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos. Gan neatkarīgā ASV Kosmētikas sastāvdaļu pārskatīšanas ekspertu grupa, gan Eiropas Patērētāju drošības zinātniskā komiteja ir apstiprinājusi, ka formaldehīda donori ir droši tādās koncentrācijās, kādās tie pašlaik tiek izmantoti kosmētikas produktos. Tāpat kā tas ir ar citām sastāvdaļām, ko izmantojam mūsu mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos, mēs vienmēr sekojam līdzi jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem un regulatīvajām norisēm. Ja pieejama jauna informācija, mēs to izvērtējam. Ja šī informācija vairs neatbilst mūsu iepriekšējam riska novērtējumam, mēs vienmēr rīkojamies.

Vai formaldehīda donori ir droši bērniem?

Starptautiskās regulētājiestādes un vadošie zinātnieki ir atzinuši, ka formaldehīda donori ir droši bērniem, tāpat kā pieaugušajiem, tādā koncentrācijā, kāda tiek izmantota mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos. Mēs nepārtraukti sekojam līdzi jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem un regulatīvajām norisēm, lai būtu lietas kursā par jaunākajiem uzskatiem un zināšanām. Kaut arī formaldehīda donori būtu droši izmantošanai mūsu mazuļu kopšanas līdzekļos, mēs tos neizmantojam šajos produktos.

“Formaldehīda izdalītājus var turpināt droši lietot kosmētikā tādā koncentrācijā, kāda noteikta individuālajos kosmētikas sastāvdaļu pārskata drošuma novērtējumos.”

Starptautiskais toksikoloģijas žurnāls
Back to top