Doties uz saturs

Smaržvielas

Daudziem cilvēkiem patīk lietot smaržīgus produktus. Lai tādus radītu, izmantojam tikai augstas kvalitātes sastāvdaļas, kas atbilst Starptautiskās smaržu asociācijas (IFRA) noteiktajiem globālajiem standartiem.

A person smelling a bottle of shampoo

Kāda ir pirmā smarža, ko atceraties? Varbūt vecmāmiņas gatavotais ēdiens? Ziepes, ar kurām mazgājāties pirms skolas? Jūsu tēva lietotais odekolons?

Smaržas izsauc atmiņas un izraisa emocijas. Smaržas sajūta ir cieši saistīta ar atmiņu, tāpēc tā var rosināt konkrētu pagātnes mirkļu atcerēšanos. Kāda bija pēdējā atmiņa, kādu izsauca smarža?


Mēs uzņēmumā Unilever uzskatām, ka smaržām piemīt zināma maģija – tās apvieno parfimērijas mākslinieciskumu ar zinātnisko pieredzi. Ir svarīgi to uztvert pareizi. Cilvēki visā pasaulē izmanto Unilever produktus gan savās mājās, gan uz saviem ķermeņiem, gan ikdienas dzīvē, lai izskatītos labi, justos labi un pats galvenais – lai smaržotu labi! Patīkams aromāts var arī palīdzēt mazināt rūpes, ar kurām saskaraties, un atvieglot ikdienas darbus. Atdzīvinot pasauli mums apkārt, smaržas palīdz veidot mūsu ikdienas dzīvi.


Lai izveidotu pārdomāti sabalansētu aromātu, kas smaržo “pareizi”, nepieciešamas daudzas sastāvdaļas. Tā ir smaržu maģija.

Kā tiek izgatavotas smaržas


Vai zinājāt, ka visā pasaulē starp 7,5 miljardiem cilvēku ir mazāk nekā 900 pilnībā kvalificētu parfimēru? Mums ir paveicies ar mūsu nelielo īpašo komandu, kas ir šīs jomas eksperti.

Mūsu ekspertu komandas izstrādā mūsu zīmolu smaržas ciešā sadarbībā ar vadošajiem smaržu namiem. Sadarbojoties ar pasaulē labākajiem smaržu izstrādātājiem, mums ir pieejami labākie parfimēri un augstākās kvalitātes sastāvdaļas.

Smadzeņu daļu, kas apstrādā aromātus, sauc par limbisko sistēmu. Tā ir arī smadzeņu daļa, kurai ir liela nozīme noskaņojuma un emociju kontrolēšanā. Ir daudzas smaržu notis, kas patīk cilvēkiem. Par piemēru varam paņemt fougere smaržas – tās veido lavandas, ģerānijas un koksnes aromāta notis.

Lietojot mūsu Dove šampūnu, jūs atpazīsiet šo aromātu. Tas kļuva populārs 1960. gados, un mūsdienās to plaši izmanto, lai piešķirtu tīrības un svaiguma sajūtu. Fougere smaržu notis ir tikai viena no 17 dažādajām aromātu nošu grupām, ko izmantojam aromātu radīšanā.

Unilever Flower wheel

Nepieciešams vien pavisam nedaudz

Lai iegūtu nevainojami līdzsvarotu un aromātisku smaržu, var būt nepieciešams desmitiem sastāvdaļu! Reizēm pavisam neliels smaržvielas sastāvdaļas daudzums var būtiski ietekmēt tīkama aromāta izveidi.

Mēs izmantojam arī jaunas zinātniskās metodes, lai turpinātu radīt šo maģiju. Piemēram, mēs izmantojam “iekapsulēšanas” metodi, lai saglabātu produktā smaržu. Tādējādi tiek aizsargāta produkta smarža, kas noteiktos brīžos tiek izdalīta, nekavējoties paspilgtinot aromāta notis.

Unilever frangrance percentage

Mūsu viedoklis par dažām specifiskām smaržvielu sastāvdaļām

Reizēm saņemam jautājumus par specifiskām smaržvielu sastāvdaļām. Tālāk sniegts mūsu viedoklis par jautājumiem, ko saņemam visbiežāk:

  • Muskuss ilgstoši izdala aromāta notis. Sintētiskais muskuss, piemēram, nitromuskuss vai policikliskais muskuss (PCM), ir izstrādāts kā ētiska alternatīva dzīvnieku izcelsmes muskusam. Esam pārtraukuši sintētiskā nitromuskusa izmantošanu, jo tas var uzkrāties vidē, un, ņemot vērā klientu vēlmes, esam samazinājuši arī policikliskā muskusa izmantošanu, kur vien iespējams, izmantojot alternatīvas, kas spēj nodrošināt līdzīgu, ilgstošu aromāta nošu izdalīšanu.
  • Lirāls ir izplatīta smaržviela, kas satur ziedu aromātu. Nelielam skaitam cilvēku ir alerģija pret lirālu, taču, tā kā šis skaits pieaug, esam izņēmuši lirālu no mūsu produktu sastāva, izņēmums ir tikai daži produkti, pie kuriem vēl strādājam.
  • Ftalātus var izmantot smaržvielu sajaukšanai, taču mēs neizmantojam ftalātus. Tā vietā izmantojam citas metodes, lai sajauktu smaržvielas. Vairāk par ftalātiem varat lasīt šeit.

Kas ir piemērots jums?

Mēs zinām, ka cilvēki vēlas uzzināt vairāk par smaržvielām, un domājam, ka varam palīdzēt veidot izpratni, pārliecību un uzticēšanos, sniedzot informāciju tiešsaistē. Lai to panāktu, piedāvājam detalizētu informāciju tiešsaistē, kas pieejama sadaļā “Kas ir mūsu produktos”, kā arī sniedzam sarakstu ar atsevišķām smaržvielām, kas izmantotas mūsu mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos.

Kas ir mūsu produktos

Mūsu sastāvdaļu pārskatāmības iniciatīva ir izstrādāta, lai palīdzētu jums un sniegtu jums lielākas izvēles iespējas. Daži cilvēki dod priekšroku produktiem bez smaržas. Tas var būt tāpēc, ka šādi produkti viņiem patīk labāk, vai arī tāpēc, ka viņiem vai kādam no viņu ģimenes ir alerģiska reakcija uz noteiktām smaržvielām. Šī iemesla dēļ mēs ražojam gan viegli aromātiskus produktus, gan produktus bez smaržas, lai jums būtu, no kā izvēlēties. Plašāku informāciju par mūsu pieeju attiecībā uz alerģijām varat atrast šeit.

Katrs unikālais sastāvs līdzsvaro atsevišķas notis un nošu grupas harmonijas akordos, kā tas notiek skaņdarba kompozīcijā. Taču atšķirībā no mūzikas uz to neattiecas autortiesības vai patenti, to aizsargā tikai komercnoslēpuma likums.

International Fragrances Association
Back to top