Doties uz saturs

Metilizotiazolinons (MI)

Mēs izmantojam konservantus, lai saglabātu mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļus labā stāvoklī: bez tiem šie produkti varētu sabojāties baktēriju, rauga sēnīšu un pelējuma dēļ. 

A person washing their hands with soap

Metilizotiazolinons (MI) ir izplatīts konservants, ko izmanto personīgās higiēnas līdzekļu nozarē, taču šobrīd pastāv bažas, ka atsevišķiem cilvēkiem tas var izsaukt alerģiskas reakcijas. Esam izņēmuši MI no vairuma mūsu uzklājamo un nenomazgājamo personīgās higiēnas līdzekļu sastāva. Attiecībā uz noskalojamajiem personīgās higiēnas līdzekļiem esam samazinājuši MI koncentrāciju, lai atbilstu jaunākajām normatīvajām prasībām.

Mūsu personīgās higiēnas līdzekļos esam norādījuši MI klātbūtni sastāvdaļu sarakstā, lai katra persona, kurai ir alerģija pret MI, varētu izvairīties no šī produkta. Mēs turpināsim sekot līdzi zinātniskajiem sasniegumiem, lai nodrošinātu, ka visi mūsu produkti ir droši, efektīvi un pilnībā atbilstoši normatīvajām prasībām.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Kas ir MI?

MI ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas šķīst ūdenī. Tas uzlabo produktu drošību un paildzina to derīguma termiņu, novēršot baktēriju un rauga sēnīšu veidošanos. Bez tādiem konservantiem kā MI produktiem varētu rasties nepatīkams aromāts, tie varētu sākt mainīt krāsu vai pārklāties ar pelējumu, kas var radīt veselībai kaitīgus toksīnus.

Vai MI izraisa alerģijas?


Vairumam cilvēku, kuri lieto MI saturošus produktus, nav alerģiskas reakcijas. Tomēr pēc tam, kad dermatologi izteica bažas par to, ka MI var izraisīt ādas alerģiju arvien lielākam skaitam cilvēku, mūsu Drošības un vides nodrošināšanas centrs (SEAC) pārskatīja visus attiecīgos klīniskos datus. Šī iemesla dēļ pakāpeniski atsakāmies no MI izmantošanas mūsu nenomazgājamajos personīgās higiēnas līdzekļos un samazinām tā izmantošanu mūsu noskalojamajos produktos.

Back to top