Doties uz saturs

Parabēni

Parabēni ir tādu sastāvdaļu saime, ko izmanto kā konservantus personīgās higiēnas līdzekļos. Termins “parabēns” attiecas uz daudzām nedaudz atšķirīgām parabēnu formām, no kurām dažas atrodamas dabā.

A person wiping their face

Mēs izmantojam konservantus, lai saglabātu personīgās higiēnas līdzekļus labā stāvoklī: bez tiem šie produkti varētu sabojāties baktēriju, rauga sēnīšu un pelējuma dēļ. Mēs rūpīgi izvēlamies savus konservantus, koncentrējoties uz to drošumu un efektivitāti.

Drošums ir mūsu galvenā prioritāte. Varas iestādes visā pasaulē atbalsta dažu parabēnu veidu izmantošanu par konservantiem personīgās higiēnas līdzekļos. Visbiežāk izmantojam metilparabēnus un etilparabēnus. Atsevišķos produktos izmantojam citus parabēnu veidus – butilparabēnus un propilparabēnus. Mēs neizmantojam izoparabēnus. Mūsu izmantotie parabēni ir droši, un tie palīdz saglabāt mūsu produktus labā stāvoklī.

Mēz zinām, ka daži cilvēki dod priekšroku produktiem bez parabēniem vai bez noteikta veida parabēniem, tāpēc piedāvājam arī alternatīvas.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Vai parabēni ir droši?

Jā. Mēs izmantojam ierobežotu skaitu parabēnu, kas ir zinātniski pierādīti kā droši lietošanai personīgās higiēnas līdzekļos. Tie uzlabo produktu drošību un paildzina to derīguma termiņu, novēršot baktēriju, rauga sēnīšu un pelējuma veidošanos. Bez tādiem konservantiem kā parabēniem mūsu produktiem varētu parādīties nepatīkams aromāts, tie varētu sākt mainīt krāsu vai pelēt.

Unilever veiktie pētījumi un sekošana līdzi citu zinātnieku darbam liecina par to, ka izmantojam parabēnus drošā veidā. To iekļaušanu kosmētikas un personīgās higiēnas līdzekļos atbalsta arī lielākās starptautiskās organizācijas, tostarp ASV Pārtikas un zāļu pārvalde un Eiropas Komisijas Patērētāju drošības zinātniskā komiteja.

Reizēm plašsaziņas līdzekļos tiek ziņots, ka parabēni var izraisīt vēzi, iedarbojoties kā estrogēns un izjaucot hormonālo līdzsvaru. To apstrīd regulējošās iestādes un vadošie zinātnieki, jo tam nav ticamu pierādījumu. Tas tāpēc, ka neskatoties uz to, ka parabēni darbojas kā estrogēns, tiem ir tūkstoš reižu mazāka iedarbība par estrogēnu.

Kādi Unilever produkti satur parabēnus?

Mēs izmantojam ierobežotu skaitu parabēnu kā konservantus personīgās higiēnas līdzekļos, jo tie ir viena no nedaudzajām antibakteriālo un pretsēnīšu sastāvdaļu grupām, ko regulētājiestādes visā pasaulē atzinušas par drošām. Vienmēr, kad izmantojam parabēnus vai kādus citus konservantus, mēs to norādām uz produkta iepakojuma. Tā kā apzināmies, ka daži cilvēki dod priekšroku izvairīties no tiem, mēs piedāvājam arī alternatīvus produktus.

“FDA uzskata, ka šobrīd patērētājiem nav pamata uztraukumam par parabēnus saturošas kosmētikas lietošanu.”

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde
Back to top