Doties uz saturs

Vazelīns

Petrolatums, kas vairāk pazīstams kā vazelīns, tiek plaši izmantots skaistumkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos, un tam ir unikāla mitrinoša iedarbība, salīdzinot ar citām ziedēm un krēmiem.

A mother and baby

Petrolatuma unikālā mitrinošā iedarbība atšķiras no daudzām citām ziedēm un krēmiem, no kuriem daži tikai pārklāj ādas virsmu vai kuru iedarbība ir pārāk īslaicīga.

Unilever oriģinālais vazelīns – Vaseline® Jelly – palīdz sadziedēt sausu ādu, ieslēdzot tajā mitrumu un izveidojot aizsargslāni zem ādas virsmas. Ieslēdzot ādā mitrumu, Vaseline® palīdz cīnīties ar tādiem ādas stāvokļiem kā zvīņaina āda vai āda, kas lobās, un veicina ādas dabisko atjaunošanos.

Petrolatumu saturošajiem personīgās higiēnas līdzekļiem ir ilga drošas lietošanas vēsture, un Vaseline® ir bijis uzticams produkts vannasistabās vairāk nekā 145 gadus. Mūsdienās Vaseline® ir trīskārši attīrīts, un tam ir daudz aizsargājošu un profilaktisku pielietojumu, sākot no izmantošanas skaistumkopšanā līdz mazuļu aprūpei.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Kāda ir petrolatuma izcelsme?

19. gadsimta vidū strādnieki pirmajos ASV naftas laukos atrada želejveida vielu, kas uzkrājās pie viņu urbjtorņiem, un sāka to izmantot kā ziedi grieztu brūču un apdegumu apstrādei. Ķīmiķis Roberts Česebro atklāja, kā destilēt šo vielu – petrolatumu – vieglākā un attīrītākā versijā, kuru pēc tam tirgoja ar nosaukumu Vaseline®. Kopš tā laika Vaseline® ir kļuvis ārkārtīgi populārs, pateicoties tā efektivitātei gan pašam par sevi, gan kā sastāvdaļai kosmētikas un personīgās higiēnas līdzekļos.

Vai ir droši lietot Unilever personīgās higiēnas produktus, kas satur petrolatumu?

Jā. Mūsu izmantotais petrolatums ir īpaši attīrīts un atbilst farmācijas standartiem. Tas ir efektīvs, plaši novērtēts un drošs regulārai lietošanai. Tā uzskata arī vairākas regulējošās un veselības aizsardzības iestādes, tostarp Pārtikas un zāļu pārvalde – aģentūra, kas atbild par pārtikas un zāļu drošuma uzraudzīšanu ASV, atzīstot petrolatumu par bezrecepšu ādas aizsarglīdzekli.

Komandieris Roberts Pīrijs, kurš atzīts par pirmo cilvēku, kas sasniedzis Ziemeļpolu, savā 1909. gada ekspedīcijā ņēma līdzi Vaseline®, lai aizsargātu ādu, jo šis līdzeklis nesasalst.

Back to top