Doties uz saturs

Konservanti

Konservanti, kā norāda to nosaukums, palīdz saglabāt produktus svaigus. Mēs izmantojam konservantus, lai palīdzētu aizsargāt mūsu produktus no baktērijām, rauga sēnītes un pelējuma. Bez konservantiem mūsu produktiem varētu parādīties nepatīkams aromāts, tie varētu sākt mainīt krāsu vai pelēt.

A person rubbing cream into their hands

Mēs novērtējam katru mūsu produktu, lai izvēlētos tam piemērotāko konservantu vai konservantu kombināciju, ņemot vērā tādus faktorus kā produkta veids, tā lietojums un uzglabāšanas vieta. Piemēram, attiecībā uz krēmiem mēs redzam, vai atkārtota pieskaršanās ar pirkstiem piesārņo produktu.

Mēs ne tikai ievērojam spēkā esošos likumus un noteikumus, bet veicam arī mūsu pašu drošuma novērtējumus un uzraugām jaunos zinātniskos pētījumus. Mēs iekļaujam produktu sastāvā konservantus tikai tad, kad tie patiešām ir nepieciešami, rūpīgi kontrolējot to izmantoto daudzumu. Tādējādi konservanti tiek izmantoti drošā un atbildīgā veidā.

Mēs respektējam to, ka daži cilvēki vēlas izvairīties no konkrētiem konservantiem. Paturot to prātā, reizēm spējam izstrādāt produktus, kas nesatur konkrētus konservantus.

Tālāk sadaļās varat lasīt vairāk par konservantiem, par kuriem saņemam visvairāk jautājumu, proti, par parabēniem, metilizotiazolinonu, formaldehīda donoriem un fenoksietanolu.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Kas ir konservanti?


Konservanti, kā norāda to nosaukums, palīdz saglabāt produktus svaigus. Konservanti tiek ne tikai sintētiski ražoti, tie ir sastopami arī dabā, piemēram, mellenēs, gurķos, ķiršos un medū, savukārt visas veselās cilvēku, dzīvnieku un augu šūnas ražo un izmanto formaldehīdu.

Mēs izmantojam konservantus, lai produkti būtu droši, iedarbīgi un pievilcīgi. Tādējādi mēs pasargājam tos no baktērijām, rauga sēnītēm un pelējuma, kas var sabojāt produktus un tiem kaitēt.

Kāpēc nepieciešami konservanti?

Bez konservantiem daudzi produkti sabojātos, zaudējot to iedarbību un izraisot tādas iespējamas problēmas kā ādas vai acu infekcijas. Mēs visi zinām, ka pārtika var sabojāties. Mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļi var sabojāties līdzīgi, jo īpaši, ja tie tiek glabāti siltā un mitrā vidē, piemēram, vannasistabā vai virtuvē, kur tiek veicināta baktēriju, rauga sēnīšu un pelējuma veidošanās.

Konservanti arī palīdz izstrādāt tādus produktus, ko ir viegli lietot un uzglabāt. Piemēram, produktu, kas nesatur konservantus, var būt nepieciešams uzglabāt ledusskapī vai izmest neilgi pēc tā atvēršanas.

Kāpēc Unilever dažādos produktos izmanto dažādus konservantus?

Katram konservantam ir savas īpašības. Dažiem konservantiem ir labāka iedarbība attiecībā uz dažādu veidu baktērijām, rauga sēnītēm un pelējumu, salīdzinot ar citiem konservantiem, vai arī tie iedarbojas labāk noteiktu sastāvdaļu kombinācijās. Izvērtējot, kādu konservantu izmantot, mēs ņemam vērā šādus jautājumus: Kā produkts tiks ražots un transportēts? Kāds klimats valda valstī, kurā produkts tiks pārdots? Kā patērētājs uzglabās produktu?

Ja tas ir personīgās higiēnas produkts, vai tas ir uzklājams produkts (piemēram, sejas krēms) vai noskalojams līdzeklis (piemēram, dušas želeja)? Ja tas ir mājas uzkopšanas līdzeklis, kādām virsmām tas tiks izmantots? Vai līdzeklis paredzēts veļas mazgāšanai ar rokām vai veļas mazgājamajā mašīnā? Atbildes uz šiem jautājumiem palīdz noteikt, kāds konservants vai konservantu kombinācijas ir vispiemērotākās.

Vai tiek izvērtēts konservantu drošums?

Jā. Mūsu izmantoto konservantu drošumu ir novērtējuši gan mūsu pašu drošības eksperti, gan ārējas iestādes. Mēs vienmēr ievērojam valstī noteiktos likumus un noteikumus. Mums ir arī savi globālie standarti, kas nodrošina konsekventu pieeju drošai konservantu izmantošanai. Mēs izmantojam atbilstošu daudzumu, lai saglabātu produkta kvalitāti un drošumu un garantētu to, ka katrs konservants drošā veidā iedarbojas ar citām šī produkta sastāvdaļām.

Vai visos produktos ir iekļauti konservanti?

Mēs izmantojam konservantus tikai tad, kad tas nepieciešams. Konservanti bieži vien ir nepieciešami produkta aizsargāšanai pret baktērijām, rauga sēnītēm un pelējumu. Tomēr dažiem produktiem konservantu izmantošana nav nepieciešama, jo to sastāvdaļas, iepakojums vai paredzētais lietojums neveicina piesārņojuma rašanos. Šādus produktus bieži sauc par “pašsaglabājošiem”.

Mēs respektējam to, ka daži cilvēki vēlas izvairīties no konkrētiem konservantiem, ja ir tāda iespēja. Paturot to prātā, reizēm arī spējam izstrādāt produktus, kas nesatur konkrētus konservantus.

Back to top