Doties uz saturs

Silikoni

Daudzas no lietām, kas cilvēkiem patīk personīgās higiēnas produktos, – no matu kondicioniera zīdainā efekta līdz rullīšu dezodoranta gludajai sajūtai – ir iespējamas, pateicoties silikoniem.

Sieviete dušā mazgā matus ar šampūnu

Mēs izmantojam silikonus daudzos personīgās higiēnas produktos, tostarp universālajos šampūnos, kondicionieros, matu veidošanas līdzekļos, mitrinošajos krēmos, ādas aizsarglīdzekļos un antiperspirantos, jo tie ļoti efektīvi kondicionē ādu un matus. Mēs izmantojam silikonus arī mājas uzkopšanas līdzekļos.

Neskatoties uz to, ka silikoni ir cilvēku radīta sastāvdaļa, tie patiesībā ir iegūti no dabiska elementa, ko sauc par silīciju un kas veido vairāk nekā ceturto daļu no Zemes garozas. Šis elements parasti rodas kopā ar skābekli un veido parastās pludmales smiltis (silīcija dioksīdu). Mēs izmantojam tikai tādus silikonus, kas ir rūpīgi izvērtēti drošības ziņā, un pastāvīgi atjauninām šos novērtējumus, balstoties uz jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Kādus silikonus izmanto Unilever?

Ir vairāk nekā 2000 dažādu silikona formu, tostarp cietas vielas, šķidrumi, biezas pastas, smērvielas, eļļas un gumija. Visizplatītākie silikoni, ko izmantojam personīgās higiēnas produktos, ir dimetikons un dimetikonols. Visizplatītākie silikoni, ko izmantojam mājas uzkopšanas līdzekļos, ir polidimetilsiloksāni.

Kāpēc silikonus bieži izmanto matu kopšanas līdzekļos?

Silikoni padara matus gludus, mīkstus un mitrinātus. Tie arī padara matus tīrākus un vieglāk ķemmējamus, samazinot to saķeršanos.

Kāpēc uz dažiem matu kopšanas līdzekļiem norādīts, ka tie nesatur silikonus?

Silikoni tiek izmantoti daudzos šampūnos un kondicionieros, lai padarītu matus elastīgākus, spīdīgākus un vieglāk ķemmējamus. Tomēr daži cilvēki dod priekšroku produktiem, kas nesatur silikonus, jo tādējādi mati ir gaisīgāki. Šampūni un kondicionieri, kas piešķir matiem apjomu, satur pavisam maz silikona vai nesatur to vispār. Mēs esam izstrādājuši dažus matu kopšanas līdzekļus, kas nesatur silikonus, un tas bieži vien ir norādīts uz iepakojuma, lai palīdzētu cilvēkiem izvēlēties sev piemērotākos produktus.

Vai silikoni tiek izmantoti mājas uzkopšanas līdzekļos?


Mēs rūpīgi sekojam līdzi zinātnieku diskusijām par silikonu ietekmi uz vidi. Ir izskanējuši pieņēmumi, ka konkrēti silikonu veidi uzkrājas ūdens gultnēs un ietekmē ūdens radības. Tomēr pētījumi liecina, ka silikonam ir maza ietekme uz zivīm un citiem ūdens organismiem, kas dzīvo gultnē, piemēram tārpiem vai kukaiņu kāpuriem.

Are silicones safe for people?

Mūsu izmantotie silikoni ir rūpīgi pārbaudīti un tos var droši lietot mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos. Dimetikonu, kas ir viens no visplašāk izmantotajiem silikoniem, ir apstiprinājusi ASV Pārtikas un zāļu pārvalde.

Vai silikoni ir droši videi?

Mēs rūpīgi sekojam līdzi zinātnieku diskusijām par silikonu ietekmi uz vidi. Ir izskanējuši pieņēmumi, ka konkrēti silikonu veidi uzkrājas ūdens gultnēs un ietekmē ūdens radības. Tomēr pētījumi liecina, ka silikonam ir maza ietekme uz zivīm un citiem ūdens organismiem, kas dzīvo gultnē, piemēram tārpiem vai kukaiņu kāpuriem.

Pētījumi uzrāda, ka silikoni, kas nesadalās ūdenī, tiek likvidēti notekūdeņu attīrīšanas procesu laikā. Tāpat kā tas ir ar citām sastāvdaļām, ko izmantojam mūsu mājas uzkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos, mēs vienmēr sekojam līdzi jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem un regulatīvajām norisēm. Ja pieejama jauna informācija, mēs to izvērtējam. Ja šī informācija vairs neatbilst mūsu iepriekšējam riska novērtējumam, mēs vienmēr rīkojamies.

Kā noteikt, vai produkts satur silikonus?

Mēs norādām mūsu personīgās higiēnas produktos iekļautās sastāvdaļas uz šo produktu iepakojuma.

“Silikona ražotāji ir veikuši vairāk nekā 1000 pētījumu, lai novērtētu silikonu drošumu attiecībā uz darbiniekiem, patērētājiem, vidi un ražošanas procesiem. Šo nepārtraukto pētījumu un pārbaužu rezultāti demonstrē silikonu nekaitīgumu to daudzveidīgajos un svarīgajos pielietojumos.”

Silikonu vides, veselības un drošības centrs, ASV
Back to top