Doties uz saturs

Nātrija lauretsulfāts (SLES) un nātrija laurilsulfāts (SLS)

Netīrumu likvidēšana no apģērba, traukiem un mūsu ādas ir būtiska ikdienas sastāvdaļa. Sākot ar ziepēm un zobu pastām un beidzot ar veļas mazgāšanas līdzekļiem – daudzi produkti to izmantošanas laikā puto, lai aktivizētu savu tīrīšanas iedarbību.

People washing their dishes

Sastāvdaļas, kas palīdz to nodrošināt, tiek sauktas par virsmaktīvajām vielām. Kopā ar ūdeni tās sāk putot, ļaujot produktam likvidēt netīrumus. Divas virsmaktīvās vielas, kas palīdz produktiem šādā veidā tīrīt, ir nātrija lauretsulfāts (SLES) un nātrija laurilsulfāts (SLS).


SLES un SLS ir nevainojami drošības rādītāji, tāpēc šīs vielas tiek izmantotas gadiem ilgi. Tomēr ilgstoša ādas saskare ar koncentrētu SLES vai SLS vai izraisīt kairinājumu. Tāpēc izstrādājam savus produktus ļoti piesardzīgi, lai samazinātu iespējamo kairinājumu, vienlaikus nodrošinot efektīvu tīrīšanas iedarbību.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Vai SLES un SLS saturoši produkti ir droši lietošanai?

SLES un SLS drošums ir bijis daudzu zinātnisku pētījumu uzmanības centrā. Rezultāti liecina, ka dažu personu paustajām bažām par to saistību ar vēzi nav pamata. SLES un SLS neuzrādās nevienā no kancerogēno vielu sarakstiem, ko izveidojušas tādas respektablas iestādes kā Pasaules veselības organizācija, Starptautiskā vēža izpētes aģentūra vai Eiropas Savienība.

Neatkarīgās ASV Kosmētikas sastāvdaļu pārskatīšanas (CIR) ekspertu grupas zinātniskajos pārskatos ir norādīts, ka SLES un SLS var droši lietot kosmētikā un personīgās higiēnas līdzekļos. Šīs vielas ir arī pārskatītas Cilvēku un vidi ietekmējošo risku novērtējuma (HERA) iniciatīvas ietvaros saistībā ar Eiropas mājsaimniecībās izmantoto tīrīšanas līdzekļu sastāvdaļām. HERA, kas sniedza objektīvu, atklātu un zinātniski novērtētu informāciju par šo vielu drošumu. HERA secināja, ka šīs vielas ir drošas un nerada lietošanas risku patērētājiem.

Vai SLES un SLS ir droši videi?

SLES un SLS bioloģiski noārdās ātri un pilnībā. Mūsu vides novērtējumi, kuros ņemta vērā šo vielu plašā izmantošana visā pasaulē, liecina, ka nav pamata bažām attiecībā uz to pašreizējo izmantošanas līmeni.

Back to top