Doties uz saturs

Talks

Talks ir dabā sastopams minerāls, kas tiek izmantots gan kā talka pūderis, gan sastāvdaļa daudzos skaistumkopšanas un personīgās higiēnas produktos.

Bottle of talcum powder with some powder on yellow surface

Talka pūdera izmantošana pirmoreiz reģistrēta 1890. gados, kad sākotnēji to izmantoja mazuļu aprūpei. Šobrīd to izmanto daudzos kosmētikas produktos visā pasaulē, un tam ir vairākas priekšrocības. Tas labi darbojas kā ķermeņa pūderis, jo ļoti labi uzsūc mitrumu. Kā sejas pūderis tas maigi aizpilda sīkus ādas virsmas nelīdzenumus, palīdzot radīt maigu un izlīdzinātu sajūtu. Tas ir arī ļoti labs pamatmateriāls tādiem pigmentētiem kosmētikas līdzekļiem kā acu ēnām un vaigu sārtumam.

Unilever izmanto tikai kosmētikai paredzēto talku. Ir vairāki talka veidi, kas iedalīti kategorijās atkarībā no to tīrības pakāpes. Šīs tīrības skalas augšgalā ir kosmētiskais talks, kas atbilst visaugstākajiem kvalitātes un drošības standartiem. Kosmētisko talku iegūst, samaļot talku no atradnēm, kas īpaši atlasītas visaugstākās kvalitātes un tīrības talka iegūšanai. Mēs izmantojam kosmētisko talku dažos no mūsu skaistumkopšanas un personīgās higiēnas produktiem, piemēram, ādas kopšanas līdzekļos un dezodorantos.

Ja kādā no mūsu produktiem ir izmantots talks, tas ir norādīts sastāvdaļu sarakstā uz iepakojuma.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Vai kosmētisko talku saturoši produkti ir droši lietošanai?

Jā. Kosmētiskā talka nekaitīgums balstās uz gadu desmitiem ilgiem zinātniskiem pētījumiem, ko veikušas iestādes visā pasaulē, tostarp ASV Pārtikas un zāļu pārvalde un Eiropas Komisijas Patērētāju drošības zinātniskā komiteja. Mēs ne tikai ievērojam spēkā esošos likumus un noteikumus, bet arī veicam mūsu pašu drošuma novērtējumus un uzraugām jaunos zinātniskos pētījumus.

Ir dzirdēts, ka talkā var būt azbests. Vai tā ir taisnība?

Unilever izmantotajā kosmētiskajā talkā nav azbesta. Mēs izmantojam tikai vistīrāko augstākās kvalitātes talku, kāds ir pieejams.

Vai jūsu produkti izraisa vēzi?

Nē, mēs nelaistu tirgū produktu, ja pastāvētu aizdomas, ka tā lietošana varētu izraisīt vēzi. Mēs ļoti rūpīgi sekojam līdzi mūsu produktu nekaitīgumam, un mūsu Drošības un vides nodrošināšanas centrs informē mūs par jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem saistībā ar mūsu izmantotajām sastāvdaļām, lai mūsu klienti varētu justies droši.

Pēdējā laikā ir bijušas diskusijas par to, vai talks pats par sevi var izraisīt vēzi, jo dažos pētījumos ar cilvēkiem ir konstatēts, ka talka izmantošana dzimumorgānu zonā korelē ar nedaudz augstāku olnīcu vēža risku. Tomēr citos pētījumos šādas korelācijas nav. Šīs korelācijas nenozīmē, ka talks var izraisīt vēzi, un nav ticama bioloģiska izskaidrojuma tam, kā uz dzimumorgāniem uzklāts kosmētiskais talks varētu izraisīt olnīcu vai cita vēža veida attīstību.

Esam izvērtējuši visus pieejamos pierādījumus un konstatējuši, ka talka izmantošana mūsu produktos joprojām ir droša.

Back to top