Doties uz saturs

Titāna dioksīds

Titāna dioksīds ir balts pulveris, kas iegūts no dabā sastopamiem minerāliem. Reizēm saukts arī par TiO2, titāna balto vai CI 77891, tas daudzus gadus ir izmantots dažādu veidu produktos, tostarp pārtikas, farmācijas un kosmētikas produktos. Pārtikas produktos titāna dioksīdu parasti apzīmē ar E171.

Atbildes uz jūsu jautājumiem

Kādas ir dažādās titāna dioksīda formas skaistumkopšanas un personīgās higiēnas produktos?


Titāna dioksīds tiek ražots pigmenta vai nano daļiņu veidā.

igmenta kategorijas titāna dioksīds tiek ražots ar daudz lielāka izmēra daļiņām, salīdzinot ar nano kategorijas titāna dioksīdu. To izmanto kā krāsvielu, lai padarītu gaišāku produkta sastāvu. Nano kategorijas titāna dioksīds tiek ražots ļoti smalkās (nano) daļiņās, un tas ir caurspīdīgs un bezkrāsains. To parasti izmanto sauļošanās līdzekļos, lai nodrošinātu efektīvu aizsardzību pret iespējami kaitīgajiem UV stariem.

Vai titāna dioksīds ir drošs?

Ekspertu organizācijas visā pasaulē, tostarp Eiropas Patērētāju drošības zinātniskā komiteja (SCCS), Apvienotā pārtikas piedevu ekspertu komiteja (JECFA) un ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA), uzskata titāna dioksīdu par nekaitīgu lietošanai kosmētikas un pārtikas produktos. SCCS ir novērtējusi nano kategorijas titāna dioksīdu, un Eiropas Komisija ir apstiprinājusi to izmantošanai kā UV filtru.

Kā jau visi mūsu produkti un sastāvdaļas, arī mūsu izmantotais titāna dioksīds atbilst augstākajiem kvalitātes un drošības standartiem attiecībā uz visiem spēkā esošajiem likumiem un noteikumiem, kā arī mūsu pašu drošuma novērtējumiem. Mūsu zinātnieki turpina sekot līdzi jaunākajiem zinātniskajiem datiem un ir pārliecināti, ka mūsu produktos izmantotais titāna dioksīds ir drošs.

Vai man vajadzētu uztraukties par titāna dioksīda izmantošanu zobu pastā?

Nē. Veselības eksperti visā pasaulē ir atzinuši, ka titāna dioksīds, ko izmantojam mūsu zobu pastās, ir nekaitīgs. Mēs to izmantojam mūsu zobu pastās kā balto krāsvielu, kas nav nano daļiņu formā, kā to nosaka Eiropas regulas. Tā ir apstiprināta krāsviela kosmētikā, un mēs ievērojam visus ar to saistītos noteikumus.

Vai ir kādas alternatīvas titāna dioksīdu saturošām zobu pastām?

Daudzas zobu pastas nesatur titāna dioksīdu, tostarp daži mūsu Signal produkti (Signal Bio, Signal Nature Element, Signal White System, Signal Kids (Baby & Junior), Signal White Now Detox, Signal Anti-Cavity), kā arī Love Beauty and Planet un Schmidt’s Naturals produkti.

Vai ir vēl kādi produkti, kuros izmantojat titāna dioksīdu?

Mēs izmantojam titāna dioksīdu kā krāsvielu dažos mājas uzkopšanas produktos, tostarp veļas mazgāšanas līdzekļos, trauku mazgājamo mašīnu tabletēs un tualetes blokos. Mēs to izmantojam arī kā krāsvielu dažos pārtikas produktos, piemēram, dažās mūsu mērcēs un saldējumos.

Kā varu zināt, vai Unilever produkts satur titāna dioksīdu?

Ja titāna dioksīds ir izmantots pārtikas produktos vai mājas uzkopšanas, skaistumkopšanas un personīgās higiēnas līdzekļos, tas parasti ir norādīts sastāvdaļu sarakstā uz produkta etiķetes.

Atkarībā no vietējiem noteikumiem pārtikas produktos titāna dioksīds ir norādīts uz produkta etiķetes kā “E171” vai “titāna dioksīds”. Skaistumkopšanas un personīgās higiēnas produktos šī sastāvdaļa tiek apzīmēta ar krāsu indeksa (CI) numuru “CI 77891”. Ja nano kategorijas titāna dioksīds tiek izmantots mūsu sauļošanās līdzekļos, tas sastāvdaļu sarakstā tiek norādīts kā “titāna dioksīds” [nano].

Titāna dioksīda izmantošana mājas uzkopšanas līdzekļos ir norādīta atbilstoši vietējiem noteikumiem, kas var atšķirties visā pasaulē. Dažās valstīs titāna dioksīds netiek norādīts, ja produktā šī sastāvdaļa ir izmantota pavisam nedaudz. Citās valstīs titāna dioksīds sastāvdaļu sarakstā atrodams krāsvielu kategorijā. Eiropā spēkā esošie noteikumi nosaka, ka visas mājas uzkopšanas līdzekļu sastāvdaļas jānorāda atbilstošā tīmekļa vietnē. Informāciju par mūsu produktu sastāvdaļām varat atrast, dodoties uz sadaļu “Kas ir mūsu produktos”.

Back to top